Sistem Bilişim Hizmetleri

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu - SEONedir bu arama motoru optimizasyonu?

Popüler arama motorlarının çoğu sıralama sonuçlarında yer alacak web site yerleşimlerini karmaşık algoritmaları ile belirler. Bu algoritmalar bir web sitesinin hangi anahtar kelimelerde kaçıncı sırada olacağını hesaplarken web sitesine ait bazı bilgilerden faydalanır. Eğer web sitesine ait bu bilgiler arama motorlarının kriterlerine uygun ve yeterli ise, ilgili web sitesi arama sonuçlarında üst sıralarda görüntülenir.

İşte bir web sitesini bu kriterlere uygun hale getirerek yapılan arama motoru uygunluk çalışmasına “arama motoru optimizasyon” (Search Engine Optimization - SEO) çalışması denilmektedir.

Arama Motoru Optimizasyonu Neden Önemlidir?

  • Arama motorlarının doğal sonuçlarında ilk sayfalarda yer almak sizi 24 saat süre ile ve geniş bir coğrafyada görüntüleneceğinden, maksimum trafik (ziyaretçi) alırsınız. 
  • Önemli anahtar kelimelerinizde üst sıralarda bulunmak size alakalı ziyaretçiler getirir.
  • Optimizasyon yapıldıktan sonra her bir ziyaretçi için ödeme yapmazsınız, hizmet süreklidir.
  • Doğal sonuçlarda ilk sıralarda yer almak firmanızın prestijini ve marka bilinirliğini arttırır.

Arama motoru optimizasyonu ile web siteniz için vereceğiniz yüksek reklam bütçelerinizi düşürmüş, internetteki bulunabilme olasılığınızı yükseltmiş olursunuz.

Seo Danışmanlığı

Bilinmektedir ki; Google’da ilk sıra adwords reklamlarından bile değerli. Hal böyle olunca yepyeni bir meslek türedi; Seo Danışmanlığı.

Sadece İngiltere’de firmaların Google’da liste başı olmak için harcadıkları para yıl sonuna kadar 400 milyon Euro’ya ulaşacak.

Google Türkiye’nin bir yıllık cirosu ise 40 ila 100 milyon dolar arasında. Bu rakamda Google Türkiye’nin reklam piyasasını tek başına kapsadığını gösteriyor.

Liste başı olmak neden bu kadar önemli diyorsanız, bir araştırma sonucunu aktaralım. Google’da birşeyler arayan insanların yüzde 16’sı yalnızca ilk üç sonuçla ilgileniyor. Yüzde 32’si birinci sayfanın tamamına bakarken, yüzde 23′ü ikinci sayfayı da inceliyor. İlk sayfada yer almayan bir linkin tıklanma oranıysa sadece yüzde bir. İşte bu yüzden ilk sayfada yer almak bu kadar değerli.

Optimizasyon Nasıl Çalışıyor

Örneğin bir temizlik firmanız bulunmakta, İnsanlarımız google'a giriş yaptıklarında hangi malzemeyi almak isterlerse onu yazarlar. Örneğin: Halı Yıkama makinası ile ilgili müşteriniz evinden internetten Google.com'a girerek Halı yıkama makinası diye aratıyor. Müşteriniz bu arama sonucunda İlk 3 sayfadaki sitelere giriş yapar. Bu durumda girilen siteler hem değer kazanır, hem reklam yapmış olur, hemde halı yıkama makinasını sizden sipariş etmiş olur.

Google.com'un ve Diğer tüm Arama motorlarının optimizasyonu ekip arkadaşlarımız tarafından yapılmaktadır.

Bizimle iletişime geçmek için İletişim sayfamızı kullanabilir veya uygun ise Canlı Destek panelinden anında bilgi alabilirsiniz. İsterseniz bize mesaj göndererek sizinle irtibata geçmemizi isteyebilirisiniz.

 

HAZIR WEB SITELERI

Hazır Web Siteleri

ÜCRETSİZ ÖZEL YAZILIMLARIMIZ

Program İndir

Bize Nasıl Ulaştınız?
 

HABER ABONELİĞİ
WEB TASARIM VE HOSTING


Web Tasarım yaptıran müşterilerimize Web Hosting, Mail Hosting ve Alan Adı BEDAVA!
Daha fazla bilgi için TIKLAYIN

Şu anda 4 ziyaretçi çevrimiçi

UZAKTAN DESTEK

Uzaktan Destek Programı - TeamViewer
Uzaktan Destek sistemi için müşterilerimiz bu programı indirebilirler.